styczeń15

Sprzęt kosmetyczny

dodano: 15 stycznia 2017 przez demovideo


 Sprzęt kosmetyczny

 
Jaki sprzęt kosmetyczny wybrać na początku? Jest to przy okazji również jedno z najbardziej istotnych pytań. W zależności od podjętej decyzji, wybrany przez nas sprzęt może okazać się absolutnym hitem naszego salonu, albo totalną klapą. W tym artykule chcielibyśmy zająć się głównie kwestią wyboru aparatury kosmetycznej, chociaż nie tylko ona tworzy całość wyposażenia salonu kosmetycznego.
 
Czy wyposażenie gabinetu kosmetycznego to tylko aparatura?
 
Oczywiście, że nie. Na wyposażenie gabinetu kosmetycznego składają się również meble kosmetyczne. Ich wybór jest jednak w dużej mierze uzależniony od indywidualnej wizji, stylu i preferencji dotyczących wystroju naszego salonu. Oferta mebli kosmetycznych na polskim rynku jest naprawdę szeroka, dlatego też jest w czym wybierać. Pamiętajmy jednak, że niekoniecznie należy zamawiać droższe, włoskie meble, ponieważ nasza rodzima produkcja charakteryzuje się również wysoką jakością, a przy tym – bardziej przystępnymi cenami. Również elementy wyposażenia salonu importowane z krajów azjatyckich mają swoich zwolenników i ze względu na nieporównywalnie niższą cenę, cieszą się ogromną popularnością od wielu lat.
 
Na co zwracać uwagę przy wyborze sprzętu kosmetycznego?
 
W przypadku aparatury, czynniki determinujące nasz wybór są bardziej obiektywne, a odpowiedź na pytanie: „Jaki sprzęt wybrać?” prosta – najlepszy! Bez względu na to, jakie wątpliwości mieliśmy na początku, sprzęt w który chcemy zaopatrzyć nasz salon musi być najwyższej jakości. Właściwości, na które powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze sprzętu do naszego salonu to przede wszystkim: kraj produkcji, posiadane certyfikaty bezpieczeństwa i skuteczności, realne funkcje zabiegowe, gwarancja i serwis, profesjonalne szkolenie oraz cena.
 
Optymalnie jest wybrać sprzęt polskiego producenta. Polska branża kosmetyczna jest bardzo rozwinięta, a co za tym idzie możemy pochwalić się urządzeniami naprawdę wysokiej jakości. Są one sprzedawane od kilkunastu nawet lat, dobrze przetestowane i co najważniejsze bardzo skuteczne. 
Sprzęt kosmetyczny, który wybierzemy do naszego salonu powinien posiadać wszystkie niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa, ale także i skuteczności wykonywanych na nich zabiegów. Sprzęt kosmetyczny wysokiej klasy musi posiadać wyżej wspomiane certyfikaty.
Kolejną ważną kwestią, na którą trzeba zwrócić uwagę, są realne funkcje zabiegowe, w które wyposażony jest nasz sprzęt. Funkcje zabiegowe przynoszące oczekiwane efekty są niezbędne do zbudowania renomy salonu. Nikt przecież nie będzie korzystał z usług gabinetu, który nie dotrzymuje deklarowanych obietnic. Zastanawiając się nad ilościom potrzebnych nam urządzeń, powinniśmy rozważyć zakup wielofunkcyjnego urządzenia kosmetycznego, czyli tzw. kombajn kosmetycznego. Daje nam to możliwość przeprowadzania wielu zabiegów przy użyciu jednego urządzenia. Najlepsze kombajny kosmetyczne charakteryzują się możliwością rozbudowy. Oznacza to dla nas, że nie musimy od razu inwestować w 6 czy w 7 funkcji, a na przykład w 3. Jest to przy ogóle inwestycji związanych z otworzeniem salonu kosmetycznego, pewnego rodzaju udogodnienie. W dzisiejszych czasach dobrze prosperujący salon kosmetyczny nie może funkcjonować bez tak podstawowych zabiegów jak: peeling kawitacyjny, mikrodermabrazja diamentowa, czy ultradźwięki. Jednak z naszego doświadczenia wynika, że początkujący przedsiębiorcy najczęściej decydują się na kombajny: ATTO PREMIUM 8w1 lub ALL INCLUSIVE 15w1 z Oxybrazją.
Nawet sprzęt najwyższej jakości może się zepsuć lub po prostu potrzebować okresowego przeglądu. Wyobraźmy sobie jednak, że psuje nam się kombajn kosmetyczny, stanowiący główne źródło utrzymania naszego salonu, a z rozmowy z producentem (bądź importerem) dowiadujemy się, że naprawa może potrwać do 14 dni roboczych. Jest to sytuacja, najdelikatniej ujmując, wysoce niekomfortowa. Mało tego, możemy raz na zawsze stracić klientki, których zaufania nie uda nam się już odbudować. Kiedy sprzęt kosmetyczny stanowi centralny punkt naszego salonu, musimy wykorzystywać go w sposób najbardziej efektywny. W przypadku usterki, które zdarzają się przecież w urządzeniach nawet najwyższej klasy, musi być ona naprawiona jak najszybciej. Bardzo wygodna jest tu opcja gwarancji door-2-door. Czyli to producent wysyła swojego kuriera, który odbiera sprzęt z naszego salonu, a następnie wysyła naprawione urządzenie do nas z powrotem (oczywiście na swój koszt). Rozpatrując kwestię gwarancji i serwisu warto również rozpatrzyć możliwość wyboru urządzenia polskiej produkcji, ponieważ realizacja reklamacji przebiega dużo sprawniej.
W poprzedniej części cyklu „Otwieramy salon kosmetyczny” poświęciliśmy sporo miejsca dywagacjom na temat szkoleń oferowanych przez sprzedawców sprzętu kosmetycznego. Dla przypomnienia warto tylko dodać, że certyfikowane szkolenie, przeprowadzone przez dyplomowanego kosmetologa z dużym doświadczeniem jest absolutną podstawą, przy wyborze i zakupie sprzętu. Nie można zgodzić się na taką sytuację, że nie będą Państwo zadowoleni z kursu, bądź jakiekolwiek wątpliwości nie zostaną w pełni rozwiane. Oznaczać to może, że również na innych etapach współpracy będą Państwo rozczarowani.
Ostatnim już kryterium, którym kierujemy się przy wyborze sprzętu kosmetycznego do naszego salonu jest cena. Przy zakupie tego rodzaju urządzeń bardzo często sprawdza się porzekadło: „Chytry dwa razy traci”. Polskie urządzenia kosmetyczne można kupić w bardzo rozsądnych cenach, bardzo adekwatnych w relacji cena-jakość. Na rynku dostępne są również urządzenia tańsze, na przykład chińskiej produkcji. Z reguły (pomimo kilku sprawdzonych produktów, do których nie mamy żadnych zastrzeżeń), odradzamy zakup „chińczyka”, nawet za cenę utraty klienta. Tak jak wspominaliśmy wyżej są to najczęściej urządzenia słabej jakości, charakteryzujące się niską skutecznością, awaryjne, czasem nie posiadające wszystkich certyfikatów bezpieczeństwa.
Czy warto na początku inwestować w Lasery, urządzenia wyspecjalizowane?
 
Naszym zdaniem absolutnie NIE! Dobry laser do koszt ok. 20 000zł (IPL/Elight), 40 000zł i więcej (Laser Diodowy, Frakcyjny) – taki zakup warto rozważyć wyłącznie, kiedy dysponujemy sporymi środkami finansowymi i z miejsca planujemy utworzenie kilku stanowisk. Jednej osobie będzie niezwykle trudno uzyskać zwrot z inwestycji pracując samodzielnie na tych urządzeniach. Na początek zawsze warto zainwestować w sprzęt z podstawowymi funkcjami, w przypadku naszych urządzeń jest to koszt od 4 000 do 20 000zł – za modele z nawet 18 funkcjami zabiegowymi. Pozwala to nam zbudować bardzo szeroką ofertę zabiegową i zdobywać dzięki temu klientki z różnymi problemami.
 
Zakończenie
 
Wybór sprzętu kosmetycznego do nowo powstałego salonu jest jednym z najbardziej kluczowych dylematów. Ze względu na ogromną konkurencję panującą na polskim rynku usług kosmetycznych, nowo powstałe salony powinny wyróżniać się na tle pozostałych, a już na pewno dotrzymywać wysoko utrzymywanych standardów. Z tego względu, aparatura coraz częściej staje się centralnym punktem każdego gabinetu kosmetycznego. Głównymi kryteriami, którymi należy się kierować podczas wyboru optymalnego sprzętu kosmetycznego są: kraj produkcji, posiadane certyfikaty bezpieczeństwa i skuteczności, realne funkcje zabiegowe, gwarancja i serwis, profesjonalne szkolenie oraz cena.

photo
Sprzęt kosmetyczny: Sprzęt kosmetyczny Zdjęcie pochodzi z notki Sprzęt kosmetyczny


Dodaj do:


Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Odpowiedzi moga dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Nie ma jeszcze komentarzy - wyraź swoją opinię jako pierwszy